Бад Халь ну зовсім невеличке австрійськае містечко (5,1 тис), яке знаходиться в передгір”ї Альп, а по-науковому у Верхній Австрії.
Термальні води Бад Халя насичені бромом та йодом, тому сюди приїжджають для лікування усіляких хвороб і особливо очей. Місцеві води відомі з дуже давніх часів. В 777 році (!!!) Герцог Тассіло передав три місцевих джерела у власність Кремсмюнстерському абадству.
Ми приїхали не в сезон, взимку, тому вибір житла був. Саме найдешевше, що ми знайшли це 38 євро за студіо з кухнею плюс чотири євро туристичний збір. Господарка дала нам офіційну квитанцію з печаткую міста. Європа блін). Господарі студіо – дуже літня пара. Вона – волонтер в Червоному Хресті і грає в театрі, він – пам”ятає як під час війни у них на фермі працювала українка. Ось такі австрійські пенсіонери)
Вид з вікна нашої квартири:
Нова частина міста це приваний сектор, або “багатоповерхівки” в три-пять поверхів:)
Без магазинів ніяк. Все зібраному в одному місці – дуже зручно:
Містечко маленьке, все життя вирує на одній вулиці, яка називається Головна площа)
Розвиток Бад Халю, як курорту починається в 1829. Саме цього року відкривається перший “спа-центр” :). Отже місто не бідне, а це означає що аріхтектура тут має бути цікава:
Вілли на різний смак:
Це куток нагадав мені Львів чи Одессу 🙂
Маленькому місту – маленька ратуша. Збудована в 1855 році:
Місцевий костел був побудований в 1888 році.
За костелом знаходиться каплиця Маргарити, перша згадка про яку датується 1298 роком. Ця каплиця з 1459 знаходиться на гербі міста. Декілька раз каплицю перебудовували, а в 1981 була остання реставрація:
Як же курортне місто і без парку. Курортний парк Бад Халю, площею 34 гектарів,був закладений в 1866 році доктором Раблом, а в 1907 році викуплений містом. Парк дійсно гарний:
Бесідка з джерелом місцевої термальної води. Джерело оточене гіллям бояришника. Таким чином відпочиваючь дихають випарами йоду і бояришника. Це дуже корисно, особливо, при хворобах дихальної системи. Як виявилось в мене алергія на йод, тому біля цієї бесідки я довго стояти не міг, одразу починається зуд на шкірі. Те ж саме з місцеою водопровідної водою, яка теж з йодом.
Перша будівля цього курорту, побудована в 1855. Зараз тут знаходиться турисичний центр:
Ще одна вілла, збудована в 1912 році:
Вілла Рабль (1866):
Джерельний храм Тассіла був побудований на кошти веніціанського купця в 1841 році. Людина розщедрилась на храм, тому що місцева вода вилікувала від багаторічної хвороби його доньку:
А за парком суцільна краса і Альпи:
Старий фермерський “комплекс”. Традиційний для Австрії: