Вирішили відпочити в Італії. Так щоб і на пляжі полежати, і десь поїздити. Вибір пав на Тоскану з її Флоренцією та Пізою. Як завжди, бронювати квартиру хотів через Airbnb. Готелі майже не розглядали, бо вони дорожче ніж квартири. Отже дивлюсь я за місяць до поїздки на Airbnb і бачу по декілька квартир у деяких місцях на побережжі в діапазоні 40-70 євро за день. Причому до 50 євро квартир кіт наплакав, тобто вибору майже немає. В 90% квартир інтернету немає, в половині квартир про праски, фени не чули…про пральну машину я взагалі мовчу. І це за такі гроші!
Перекинувся я на східний берег Італії, Адріатичне море. Тут ніби вибір побільше, але всі мої запити відхиляються. Нафіга тоді розміщати квартиру, якщо відхиляти бронювнная на вільні дати?! Нарешті, якийсь чувак прийняв наше бронювання і ми оплатили квартиру. Сенс Airbnb в тому, що гроші йдуть не на пряму власнику, а спочатку потрапляють на рахунки сервісу, а вже на наступний день після приїзду гостей, у разі відсутності проблем, гроші потрапляють до нього. І ось цей чувак, який мабуть вперше здавав в аренду кватиру через airbnb, був дуже здивований цьому факту, прикинувся шлангом і сказав, що помилочка вийшла, його брат комусь ніби квартиру здав)) Попросив в мене щоб я сам відмінив бронювання, але я вже користувач досвідчений і знаю, що мені ця відміна потім у профайл додасться. Нафіг мені псувати репутацію, хай він сам відміняє. Отже в результаті його відміни Airbnb, як компенсацію за арендодавця-дебілоїда, подарував мені 90 євро на рахунок))
Квартиру ми зняли в Gabicce Mare, це містечко з насленням в майже шість тисяч на березі Адріатичного моря в провінції Марке біля Ріміні:
Квартиру ми зняли за 40 євро, майже за даром :), врахувуючи що в квартирі було все, навіть настільні ігри з нардами, уісіляки приправи на кухні і маленька корзина з фруктами. Як пояснив мені власник, італійці не люблять через інернет житло здавати, вони люблять щоб їм дзвонили, ось мабуть чому на airbnb було так мало пропозицій. Жили ми на цій чудовій зеленій вулиці:
Якщо ви не помітили на другій фотграфії, в італійців на балконах стоять стільці. Сеньйори і сеньйори люблять час від часу посидіти на своїх балконах. На наших українських балконах фіг посидиш, так щоб з них було щось видно. А тут рай:
В маленьких містах, як це, італійці живуть в двох, трьох поверхових будинках на декілька або більше квартир:
Річка Таволло. Чиста вода, добіса багато риби. Біла пляма на фотографії то чапля. Ми її кожни день там бачили. Риби вона там наїлась від пуза:
Так і не зрозумів, що цей пам”ятник означає, але занадто він сумний:
Клумба:
Муніципальна площа міста. Тут і концерти проводять, причому завбачливо розставляють пластикові стільці для глядачів :
Перші дві вулиці міста від моря це суцільні готелі. Взимку мабуть місто просто порожнє:
Виходимо на пляж. Пляжі тут платні, які і на всіх курортах. Тут за два шезлонга і парасолю просять від 12 ( здається) євро за добу:
Окремі кольори парасоль це окремий пляж. На кожному пляжі є усілякі розважальні примочки, місцями вай-фай. Не знаю чи за додаткову плату, чи це входить в вартість ( скоріше за все). Дитячий майданчик, наприклад:
Душ і туалет на кожному пляжі це без питань. На пляжах ніякої пахлави медовой і кукурудзи. Лише раз в день якийсь афроіталієць з якоюсь фігнею пройде, та й то не завжди:
В Габічче-Маре вздовж берега встановлені насипи, тому плаваєш як в басейні – хвилі мінімальні) Вода дуже солона, можна спокійно лежати на спині і не тонути, але якщо в очі або в ніс потрапить то буде неприємно. Вхід у воду спокійний, до глибокої води треба пройти метрів двадцять:
Ми люди з України, до безкоштовних пляжів привчені, тому ходили на муніціпальний пляж. Грубо кажучи на вільний від шезлонгів шматок пляжу. Люди на пляжі – італійці, росіяни, французи, голандці, німці. Три рази бачили і чули українців, які по їхнім розмовам працюють в Італії. Навіть якісь нелегали на пляжі ночували два дні, їх навіть карабінери до відділку забирали:
Попердні фотографії пляжу були зроблені з цікавої набережної. Через половину пляжу Gabicce-Mare побудували здоровезне приміщення. Знизу приміщення для туалетів і душевих, і всіляких інших “пляжних” кімнат, а зверху набережна)) В безкоштовного пляжу є безктоштовний туалет і душ на чотири крани:
На набережній фотографії і історії містечка і пляжу:
Скромненька доріжка між пляжем і першою лінією готелів. Генделів на пляжах майже немає, за два тижні не бачив жодного п”яного, навіть в вечері. Про пляж я взагалі мовчу….щоб хтось там пиво глушив з пляшки, це мабуть фантастика. Безкоштовний пляж дуже чистий:
Центральна вулиця міста. Ввечері тут гуляє народ, з”являються якийсь художники з картинами та сувенірами, але всеодно такої кількості барахла як в Криму немає.
Річка Таволло розділяє не тільки міста Габічче Маре і Католіка, а й італійські провінції Марка і Емілія – Романья:
З основої вулиці містечка до міста через річку якихось метрів 400, але хтось пустив невеличкий паром))) Ціна питання – 40 центів з чоловіка, ще й квиток дають з номером). Паром це штука з акулами, раптом що:
В Католиці є невеличкий порт, де стоять риболовецькі судна і зранку можна купити свіжої рибки:
Суцільна лінія пляжів і готелів аж до самого міста Ріміні:
На річці Таволло стоїть невеличкий суднобудівний завод. Будують яхти і катери:
Ще одна італійська вуличка:
Аж ностальгія в душі заграла..нагадало батьківський город на Києвщині. Італійські помідори:
Автопром в Італії бідніше ніж в Німеччині. Багато мопедів, а ще є такі кумендні штуки, які я тільки в фільмах з Челентано бачив. Я думав, що таких вже немає, але вони є :)))
Як дістатись:
Поїздами те електричками зі станцій Pesarо та Rimini до Cattolica-S. Giovanni-Gabicce