Броди це типове містечко Західної України. Є палацик, є розвалена синагона, замок і площа Ринок. Почнемо з найкрасивішого, з палацу.
Палац був зведений в 1909 році
В палаці знаходиться Бродівський лісгосп, в принципі це пояснює його дуже пристойний стан:
Будинок бродівської гімназії (1909 рік):
Поруч знаходиться Бродівський педадогічний коледж. В нього теж симпатична і стара будівля:
Майдан Свободи:
Зовсім поруч, на Майдані Свободи, стоїть годинниковий павільйон. Збудований він на початку XX століття, витримав дві війни, а ось радянської влади ні. В 1950 році його, через аварійність, розібрали. В 2001 році збудували новий:
На вулиці Золотій до комуняк проживали найбагатші люди міста. За всю історію вона мала чимало назв: Стефанії, Уланів Креховецький, Адольф Гітлер штрассе, вулиця Леніна:
За “тих” часів на першому поверсі були крамниці, а на другому квартири. В принципі так зараз і лишилось:
З вулиці Золотої через ряди з трусами і ковбасою ( базар) можна потрапити до Бродівського замку, а точніше до того що від нього лишилось. Нову Фортецю в Бродах було збудовано в 1629 році, але в 1812 році Російський уряд попросив австрійців зруйнувати її, оскільки твердиню могли під час наступу використати поляки, союзники Наполеона. Наразі від фортеці залишились лише каземати. За радянських часів тут розташовувалась військова частина:
В середині XVIII cтоліття на території замку Потоцькі збудували палац. Він стоїть тут і зараз, але зовнішній вигляд в нього дуже похмурий:
Площа Ринок:
Будинок на вулиці 22-го січня:
Ну і на останок найсумніше. Бродівську синагогу розпочали будувати ще в 1742 році, потім вона горіла і була реставрована. Під час Другої світової була сильна пошкоджена, але комуняки вирішили її реставрувати, щоб використовувати як склад. Згодом, через проблеми з дахом, її закинули, так вона і стоїть пусткою..грошей на реставрацію немає: