Хуст відносно великий райцентр Закарпатської області з населенням в 31 тисячу чоловік. Перша за все Хуст цікавий руїнами замку і чешською архітектурою:
Те що залишилось від замку знаходиться на горі з досить рідкісною назвою – Замкова 🙂 Підйом до замку доволі тривалий.
В Хуст ми потрапили якраз на цвітання сакури. Краса:
Історія хустського замку стандартна як для будь-якого замку на території України – міжусобиці, численні облоги руминами, турками, поляками. Про татар годі говорити, ця гопота декілька разів намагалася взяти замок, але безуспішно:
В XVIII столітті хустський замок втратив своє стратегічне значення, а в 1766 році в нього три рази влучила блискавка. Від блискавки вибухнула порохова вежа, що призвело до значних руйнувань.
Замок вирішили не відновлювати. Руїни стали використовувати як будівельний матеріал:
В 1802 році місцева влада дозволила розбірати східну частину замку, щоб побувати костел Святої Анни. З замку до костела перенесли також годинник і дзвін:
Костел Святої Єлизавети з”явився в Хусті в 1380 році. Його декілька разів перебудовували і одного разу костел змінив власників. Спочатку він належав катольцький громаді, а з XVI століття, протестантам:
Найбільше в Хусті мені сподобався Чеський квартал. Чеський квартал це комплекс будівель, який було побудовано в 1924-1925 роках:
Квартал звели для чеських військових і працівників місцевої адміністрації, оскільки в ті часи Закарпаття входило до складу Чехословаччини. Лікарня:
Це район називають маленькою Прагою 🙂
Будинки гарні, але занедбані:
В цьому будинку в 1939 році було проголошено створення незалежної держави Карпатська Україна: