Буськ невеличкий районний центр в Львівській області, повз який кожного дня проносяться машини і автобуси з туристами, які бажають відпочити у Львові або Карпатах. І даремно, у Буськ можна заїхати на годинку, адже місто цікаве.
Будь-який пересічний любитель західноукраїнських міст знає, що ратуша в місті має знаходитись на площі Ринок і крапка 🙂 Але Буськ виняток – тут від ратуші до площі Ринок треба спалити сотню калорій. Насправді, такий феномен пояснюються тим, що Ратуша тут зовсім молода, вона була збудована в 1999 році на місці повітового суду. Це остання збудована ратуша в Україні в XX cтолітті.
Між ратушею і площею Ринок знаходиться закинутий палац графа Бадені. Палац був збудований в 1810 році родиною Мієр, а потім через складну систему людських і економічних відносин він опинився в руках графа Казаміра Бадені, який був прем”єр-міністром Австро-Угорщини. Він продовжував розбудовувати палац:
На територію палацу і в сам палац потрапити можна, але не через головні ворота. Стоячи перед воротами, вам необхідно обійти територію палацу з лівої сторони, і за житловими будинками повернути на право. Там побачите отаке:
Далі заходите за ріг палацу і там буде невеличкий вхід. Вас зустріне цар звірів:
Герб сім”ї Бадені в палаці:
За радянських часів тут була військова частина, яку закрили лише в 2004 році. Військові зберегли палац, він у дуже відносному непоганому стані, хоча внутрішнє оздоблення майже не зберіглось:
Як не дивно, але в палаці майже немає сміття, шибки цілі. Ознак крутих вечірок бомжів, алконафтів і молоді немає і це дуже мене здивувало ( станом на 2013) Наразі палац знаходиться на балансі Мінестерства оборони, але місцеві активісти хочу щоб його передали на баланс міста:
Костел Святого Станіслава був збудований в 1799 році. Частину коштів на купівлю землі і будівництва виділив польский король Станіслав Август. Пожежі в 1814 і 1849 роках суттєво пошкодили костел, то ж його довелось знову відбудовувати. Костел з усіх сторін оточений забудовою, тому гарний ракурс знайти досить важко – костел і червона кофтина 🙂
Під час СРСР тут була фільмотека.:
Трішки місцевої архітектури:
На площі ринок стоїть “Ангел-хоронитель” міста :
Якщо хтось на попередній фотці не помітив герб міста ( тест на уважність:) ). Покажу його ближче.
Насправді, назва міста Буськ походить не від діалектної назви лелеки – бузько, а від назви річки Західний Буг. Ну і як же Буськ без бузька 🙂
На другому кінці міста, в передмісті Воляни знаходиться церква Святого Онуфрія (1642 рік). Церква збудована на давньому городищі, яке оточене валами:
Поруч з нею капличка в стовбурі тисячолітнього дуба:
Інтернет каже, що охват дуба шість метрів: